HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 18 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ako sa vám páči ,,nezaškatuľkovateľná" horda inštrumentalistov, chladičov/chill-ouťákov, newageistov alebo iných rôznorodcov, ako Mike Oldfield, J. M. Jarre, Vangelis, Rick Wakeman a mnoho im (ne)podobných?


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2004
Príspevky: 33
Body: 5
Bydlisko: hneď vedľa môjho suseda

Neprítomný
:D Haha, presne tých čo si vymenoval, nadovšetko milujem. Wakeman za nimi trošku zaostáva, ale napríklad Return to the Centre of the Earth alebo Six Wives of Henry VIII ma tiež vedia dostať. Jarre, Oldfield, Vangelis (hlavne títo traja). To je mňam hudba... :wink:

_________________
Four billion years ago,
I saw the earth in its liquid state.
Three billion years ago,
I breathed in an atmosphere devoid of oxygen.
One billion years ago,
I saw the first fish.
How old are you ?


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Vangelis je cool. Jarre sice robi dobru hudbu, ale nejak ma to nechyta... Oldfielda nemusim. :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Oldfield má dielo značne rôznorodé, Tubular Bells I. načali jednu vetvu, Hergest Ridge má veľa spoločného s Ommadawnom [,,to Hergest Ridge you should come" -- Ommadawn, Part Three] v druhej vetve. Potom sú tu tradičné spievané veci rôznej kvality - od notoricky známeho Moonlight Shadow [a vyrecyklovaného následníka Man In The Rain], cez pomerne atmosferický Discovery, až po značne rozporuplnú trojku Islands, Earth Moving a Heaven's Open (to však vrcholili Oldfieldove spory s vydavateľstvom]. Amarok je asi prelomovým dielom, potom už nastáva ,,chill-outová" éra - zvyšné Tubulárne zvonce, Guitars atď.

A porovnávať niektoré dvojice je značne nemožné - napr. Moonlight Shadow je od Ommadawnu na hony ďaleko (a vice versa) ;-)


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2004
Príspevky: 33
Body: 5
Bydlisko: hneď vedľa môjho suseda

Neprítomný
Hello everyone. I suppose you think that nothing much is happening at the moment. Ah-ha-ha-ha-ha. Well, that's what I want to talk to you all about; endings. Now, endings normally happen at the end. But as we all know, endings are just beginnings. You know, once these things really get started, it's jolly hard to stop them again. However, as we have all come this far, I think, under the circumstances the best solution is that we all just keep going. Let's keep this going in sight, never an ending. Let's remember that this world wants fresh beginnings. I feel here, in this country, and throughout the world, we are crying out for beginnings, beginnings. We never want to hear this word "endings". I know we all want to sit down. I know you want to take it easy. Of course we're looking for the good. Of course we're looking for the fresh start. Isn't that charming? Do you know, I really feel I could dance. Ah-ha-ha-ha-ha... (dancing) Ah-ha-ha-ha-ha-ha... charming... ha-ha-ha...

Jasné, že Happy :wink:

_________________
Four billion years ago,
I saw the earth in its liquid state.
Three billion years ago,
I breathed in an atmosphere devoid of oxygen.
One billion years ago,
I saw the first fish.
How old are you ?


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mal by som odpovedať F*** You, RB :-)

Máme radi Margaret Thatcherovú a najmä motorovú pílu, nepravé ohňostroje, hračkárskeho psa, rozhodcovskú píšťalku, nechty, pohár vody, dvere, dupot, obsah škatule sady leteckého modelára, pohár, kladivo a kýblik, trochu syntetizátorov a mnoho ďalších notoricky známych nástrojov.

Na istom intráku sa pomstili jednému človeku tak, že mu v spánku pustili Cavemana a zapli Repeat.

Ten ,,prívet" sa končí geniálne :-)


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
A čo takto Dead Can Dance (Mŕtvi vedia tancovať? Tanec mŕtvej plechovky?) Lisa Gerrard a Brendan Perry pekne pospolu? Lisa Gerrard na soundtracku ku Gladiátorovi?


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 01.10.2004
Príspevky: 33
Body: 5
Bydlisko: hneď vedľa môjho suseda

Neprítomný
Hmmm Dead can dance... Určite, da sa počúvať, sem tam si to pustím.... ale že by ma to nejako ohúrilo... :ikonka06:

A čo poviete na Deep Forest? Až na posledný album (Music Detected) je to úplne geniálna hudba :ikonka01:

_________________
Four billion years ago,
I saw the earth in its liquid state.
Three billion years ago,
I breathed in an atmosphere devoid of oxygen.
One billion years ago,
I saw the first fish.
How old are you ?


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
ked chillout tak Amon Tobin, Funki Porcini, Dzihan & Kamien, Cinematic Orchestra, Lustmord, Ptaah, Oba Funke,...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
jean michell jarre je v pohode hoci s nim moc nechilloutiim

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
jarre=strata casu /aspon pre mna//a asi iba pre mna jak sa tu takto rozhliadam/


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Jarre sa mi nepaci, ale Oldfield je fajn, si ho obcas pustim este na kazetaku a Vangelisa znesiem. 8)
Inak pocuvam casto roznu CHillout hudbu od neznamych autorov a vyberovky z lacnych knih su super. Mam doma asi 20 albumov.
A Dead can Dance som objavil len nedavno, sa mi zalubili, ked to pustali v jednom podniku u nas, som si isiel pozret na playlist ze co je to zac, fajn hudbicka a kukam Dead can dance a ja somar som tu asi pre polrokom znehodnotil ich temu.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Princezná hostincová, retired
Obrázok používateľa

Založený: 19.07.2004
Príspevky: 1303
Body: 3
Bydlisko: Munich
Pohlavie: Žena

Neprítomný
koniec ludia, spolubyvajuci priniesol oldfieldove koncerty na dvd...
mnam...

_________________
"Now I will believe that there are unicorns..."
--William Shakespeare; The Tempest


Hore
 Profil ICQ Facebook  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.03.2005
Príspevky: 152
Body: 5
Bydlisko: Trencin
Pohlavie: Žena

Neprítomný
mam rada takyto styl, i ked aj kopec inych, len skoda, ze az teraz sa taka hudba dostava ku mne :)


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tubular Bells II a III. som mal tu cest vzhliadnut na DVD. Len ma dost znechutilo, ze spevacke Man In The Rain to miestami znacne uchadzalo (a. k. a. falosne). Na druhej strane som bol zvedavy, ako spravia Altered State (to je to, kde su tie neludske ryky...) -- spravili to dobre, betari, ,,spevak" (ci ryhak?) z toho urobil show :-) Jje uzasne vidiet tu hromadu nastrojov odohranu nazivo.

A este uzasnejsie by mohol byt Orchestralny Ommadawn, zial, ten sa akosi nikdy nenahral.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 18 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun