HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 77 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ľudkovia drahí, neverili by ste, že mňa, stareho dementa rýpavičneho trtka, dokažekniha dojať, zničiť, rozplakať a zlomiť? že opol tretej v noci takmer vypustím dušu? že... že... že...

neviem ako inak to povedať, ale Sapkowski sa pre mňa stal modlov. taký užasne kraaasny vybuch citov čo som prave zažil...
Ak ma nedostal Zaklinač uplne na kolena, tento román ma ničí. vravte si čo chcete, Sapko pre mňa stvoril bibliu... užasny svet, užasne postavy a užasny pribeh. fantastickú vec. najkrajšiu...

prepačte mi tu tento výlev, ale faktma tá kniha zabila... a to som ešte len v polovici... chcem byť niekde, s niekym... osamote. v tme...

inak, čítali ste to niekto? pačilo sa vam to???
(ludí čo nemaju radi sapka vopred upozorňujem: pochvala alebo smrť :twisted: )

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bozi bojovnici in progress.

Zial, nezdielam velmi s tebou ono nadsenie. Nevravim, ze je to zle, ale mam neodbytny pocit, ze sa to pomerne taha (tento pocit som mal uz pri prvom dieli).Skladbou mi to silne pripomina Dona Quijoteho; a toho som nedocital, lebo po desiatom dobrodruzstve s rovnakou dejovou liniou ma to zacalo nudit - klasika-neklasika. Mozno je to vskutku historicky a autorov zamer, ale pevna a nemenna struktura kapitol v duchu ,,Reynevan kamsi ide, Sarlej si bucha hlavu o mur, Reynevan ide vykonat svoju pomstu, Reynevana chyti [vlozte nahodnu skupinu postav], Reynevana zachrani [vlozte nahodnu postavu]" ma casom ... irituje. Zaplava onych postav--  len dufam, ze sa to vsetko vyjasni v tretom dieli. Pripomina mi to americky serial, kde si clovek povie ,,aj tak nezomrie, ved sa musi zjavit este v tretom dieli". Alebo mexicku telenovelu ,,Reynevan a pan zo Ziebic, pan z Katowic, pan z Frankensteinu, a pan z Prahy" (aj vas chytil zmatok mien typicky pre Pana prstenov?)

Co sa mi ale paci, je styl Szapkowskeho pisania. Podobne ako Szenkiewicz pise ,,filmovo". No a samozrejme kopa subojov a nadavok :-) Ked sa to tak vezme, zo Szapkowski casom pravdepodobne naozaj vyrastie novy Szenkiewicz,. To vsak hlavne preto, ze inych alternativ velmi nieto.

Tesia ma mnohorake zmienky o krajoch tuto nedalekych (Trosky su uplne kultovy hrad!), som zvedavy, ci aj anglicky preklad, ktory vyjde tak o sto rokov, bude uvadzat ceske pesnicky v originali.

Plusminus prekvapive su tiez historicke vsuvky, tie zmienky o kadejakych historickych i buducohistorickych postavach a veciach (dvakrat sa tam spomina Necronomicon a spomienka na Batove cizmy ma obveselila).
Tiez su pekne heroicke ciny, ked Reynevan a jeho druzina su priama pricina skutocnych historickych udalosti (aj ked na ciny Baudolinove sa to nechyta;-)).

Ako historicka freska je to vyborne. Povedal by som, ze tak ako Meno ruze je ,,the" scholasticky stredoveky roman, toto je ,,the" roman husitsky.

Trufnem si vyslovit kacirsku myslienku, ze keby to bolo hutnejsie, tak je to hutnejsie.
------------
Aha a ked uz som napisal tolko, patri sa napisat ,,uff, ale som sa rozpisal!"

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mna to tiež rozčuluje občas, byť chytený 5* za 10 dní :lol:

ale da sa to prežiť. mne sa páči ako Sapko funguje s dejom, jeho gradáciou... ked reynevan ide so zelenou pani... ta kapitola, jej koniec a dalšia kapitola, ma dostali 8)

8)  :wink:

mne sa v prvom diely pačil kocúr Luther 8)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Len taka biedna odpoved? Asi som mal rypat viac.  :D

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Len taka biedna odpoved? Asi som mal rypat viac.  :D


:lol: už som vytriezvel z toho nočneho orgazmu...ale inak aj tak je sapko pre mňa boh. a basta. a moc sa mi ten štýl tohoto románu páči...  8)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

The Great Space Sheep
Obrázok používateľa

Založený: 04.01.2005
Príspevky: 1079
Body: 5
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som precital akurat Vezu Blaznov a v podstate zdielam Zrudiho nazor, aj ked nie az tak strasne euforicky a neprezival som to tak velmi :)
Ale inak si myslim, ze je to velmi dobra kniha, taky presne "the" husitsky roman. Ja osobne som zrejme na toto uchylak, ale mna mnozstvo postav vobec neodraduje...Hlavne ked kazda z nich nadava inym narecim :lol:
Tesim sa na Bozich bojovnikov...

*podlizavo zmurka na alefa0*

_________________
When in doubt, set something on fire!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Mas nieco s okom?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:shock: :ikonka20: :ikonka31: čooo???

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mas nieco s ocami, Zrudi, ze ich mas take vypulene?

Ten citat, Annun vie, o co ide, lebo stale povie toto, ked nan velevyznamne mrkam.

Ale spat k teme.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
cital som sice len Vezu blaznov, a tak skoro sa k Bozim bojovnikom nedostanem  :( , a mrzi ma to teda velmi, pretoze Veza blaznov bola super,  :ikonka19:

_________________
.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
nuz ja som to cital v cestine (Narrenturm) no a samozrejme ze to je super, strasna haluz bola ako tam kecali s guttenbergom :D
mno a sapkowski je boh aj u mna, zaklinac je moja biblia ktorou sa riadim :)
a na bozich bojovnikov cakam v cestine takze to este neviem povedat :)


Hore
   

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovensky preklad je inak celkom vydareny.

Asi prvy preklad, v ktorom sa pomerne seriozne nadava, napriklad aj epitetami, ktorymi kedysi pocastoval V. Meciar terajsieho pana prezidenta.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  


Odpoveď s citáciou
no jo, ale nechcel som riskovat slovensky preklad, lebo zatial som mal take skusenosti so slovenskym prekladom ze  :?


Hore
   

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No konečne som to dočítal. Je to veľmi dobre napísaná kniha, ale na Zaklínača sa to nechytá - teda aspoň sa prvé 4 diely Ságy, s Pani jazera to má spoločné dosť.

Vadí mi ale, že hoci sa tam v kuse niečo deje, v podstate sa tam nedeje skoro nič - o pár dní budem mať problém spomenúť si, o čom tá kniha bola, oproti prvému dielu sa dej posunul len minimálne. Napríklad prvá časť knihy, venovaná ceste za Rudolfom Sliezskym nakoniec vyznie úplne do stratena, nemá na dej žiadny vplyv. Murárik sa ukáže, párkrát zasa ponaháňa Reynevana a to je asi tak všetko, tej knihe proste chýba ťah na bránu. A to je veľká škoda, pretože Sapko proste VIE písať, vie zaujať, pobaviť či dojať.

Slovenský preklad je inak vážne dobrý


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz, neviem, ci aj Zaklinac je pisany podobnym stylom a neviem, ci je to vyhoda, alebo nevyhoda, ale dej sa vinie tak, ako keby sa nemal skoncit. Pri takomto tempe nic nebrani napisat aj sagu dlzky hodnej Harryho Pottera.

Tie suhlasim a som zmateny z toho, ze NPCka su uvadzane tak, ze sa dej vygraduje a v tej spravnej chvili nastane vec, z ktorej je clovek minimalne rozcarovany (spoiler: napr. ona osoba so sivymi ocami, ktora je uvadzana ako najvacsia zahada druheho dielu, potom pomerne bez okolkov a znenazdajky umrie.) )

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 77 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun