HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 102 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:? no. ja sa len smejem. aj na tej stranke...
nič v zlom Tyr, ale ty tiež budeš veriť napr tomuto? http://www.wesmirni-lide.cz ???
a pritom tam su aj "vedecky" doložene "fakty"

jednoducho nedal si žiaden argument... ale ani jeden jediny. len reči o "tajomnej" povahe a "nebezpečnej" kniha a ritulaoch...

inak tež si nemyslim že by sa HP(hewlet packard samozrejme :lol: ) smial... skorej sa len tak usmieva... trošku...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi - uz sa ti to snazim vysvetlit po neviemkolky krat ze neverim ani na Cthulhu ani vesmirnych ludi , ale pretoze co neoverim neodsudzujem ... neodsudzujem ale patram

No dokazy nie su to mas  tak ... musim to overit na vlastnej kozi a potom sa uvidi  :P

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nuz, patranie je uzitocne. Ale ked clovek vidi, ze v styroch z piatich diskusii si ludia pri zmienke o pravdivosti Cthulhu tukaju na celo, je cas sa nad tym minimalne zamysliet.

Zatial mam dojem, ze to beries prilis vazne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Zatial mam dojem, ze to beries prilis vazne.

Amen.

Tyr, tvoja argumentácia nápadne pripomína antilogiku typu "všetci to popierajú, čiže to musí byť pravda" a "nefuguje to, takže to zmenili, aby to bolo bezpečné".

Alchýmia a okultizmus vládli hlavám učencov a intelektuálov už od dôb temného stredoveku (i sám veľký Newton sa ním neúnavne zaoberal) a keďže sa nikdy nepodarilo ani premeniť hovno na zlato, ani vyvolať pekelného démona skazy a deštrukcie, som značne skeptický aj čo sa týka existencie "fungujúceho" Necronomiconu. Možno existuje historický text, z ktorého sa Lovecraft inšpiroval. Ak áno, kľudne ho môžeme nazývať "pravý Necronomicon" (alebo aj "Banabáš"). To ale neznamená, že funguje, je nebezpečný, alebo v sebe aspoň ukrýva liek na rakovinu. Skôr by som ho zaradil do kategórie historických náboženských kníh a šiel pokojne na pivo.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja zatial tiež (na to pivo).
Ale keďže sa mi nepoidarilo dokazat ani existenciu boha ani mimozemstanov a inych veci , musim stat nohami pekne pri zemi ... aj by som to nechal tak keby som nepoznal spiritualistov a liecitelov ...
Ked som prvy raz pocul o neconomicone  bol som uplne nadrž ohladom toho ze to bola riadna pecka , ked som ho vsak cital (a s textami pdobneho typu som sa stretol uz mnohokrat) bol som na 99,9% isty ze je to vymysel.
Pozitivnym faktom je , ze sa nejedna o ziadne nabozenske prikazania ani tam sa tam nikto nesnazi ovladat ludi. Tu si kladiem otazku naco to potom bolo pisane ked autor nemal povodne vlastne ziaden profit?
Takze nielen ze v tom je bordel ako hrom , ale z mojej strany sa zrejme opat bude jednat o preceney subjekt - uvidime

- aby som uviedeol svoj postoj na pravu mieru = neverim nicomu co nevidim , takze tak -

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tyr napísal:
Pozitivnym faktom je , ze sa nejedna o ziadne nabozenske prikazania ani tam sa tam nikto nesnazi ovladat ludi. Tu si kladiem otazku naco to potom bolo pisane ked autor nemal povodne vlastne ziaden profit?

Prečo ľudia píšu len tak básne?
Prečo hrávajú rpg hry?
Prečo vymýšľajú fantasy svety, píšu amatérske poviedky, natáčajú amatérske filmy?
Prečo existuje umenie?
Prečo ľudia robia niekedy veci bez túžby po zisku?
Prečo ja, práve v tento moment, webmástrujem stránku o fantasy, ktorá ma tak akurát stojú peniaze?

Je hlúpe pýtať sa, prečo niečo bolo napísané, ak z toho autor nemal žiaden profit.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun - dost si ma nepochopil , ja sa nesnazim hadat , ale mam dojem , ze vy to vidite iba z jednej pozicie (sorry ak je to len dojem :P )... este raz ... vtedy davno nebolo tolko papiera ako vtedy a ani tolko potencialnych obdivovatelov (daneho rpg, knihy...) sam aoutor niecim podobnym dost riskoval a v konecnom dosledku z toho nemal nic ... pokial bola vsetko pravda jednalo sa o posolstvo.
Ja z toho vyvodzujem : autor je vymysleny cele je to vymyslene je to tazka fikcia
                                     autor pise pravdu a zanechava po sebe posolstvo
                                     autor je naruseny a robi to pre vlastne potesenie

Najpravdepodobnejsia je prva moznost , poprena by bola realnym dokladom stareho diela v danej dobe pripadne jeho prepisom niekedy v dlhsej minulosti

Druha moznost je mozno fantasticka , ale zatial nema overenu autrenticitu

Tretia moznost je podla mna vzhladom na dobu a situaciu takmer vylucena

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A boli nejake dolozene zmienky o Necronomicone uz pred Lovecraftom? Ak je to skutocne taka vyznamna kniha urcite by nejake mali byt  :roll:


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano, ale stale z tvojich prispevkov mam dojem, ze kdesi vo vnutri veris (z roznych dovodov) v druhu moznost viac nez v moznost prvu a tretiu.

Citácia:
sam aoutor niecim podobnym dost riskoval a v konecnom dosledku z toho nemal nic ... pokial bola vsetko pravda jednalo sa o posolstvo.

Cital si Ecovo Foucaultovo kyvadlo? V nom Traja redaktori najdu posolstvo, podla ktoreho Templari po svojej smrti ustanovili velky Plan na prevzatie moci nad svetom. Redaktori (v metaurovni Eco) skladaju historicke fakty tak, ze casom uz nik nevie, ci posolstvo je skutocne prave alebo vymyslene. Troch redaktorov o. i. zacnu casom nahanat fanatici, ktori v neho zacali verit ako v pravdive.
A najvacsia mrazenie pride, ked clovek zacne citat o citateloch v skutocnom svete, ktori vidia samotnu knihu Foucaultovo kyvadlo ako vyzvu k zasvatencom.

A najvacsia zabava je, ked clovek moze ku kazdemu prispevku k tejto debate najst v onej knihe vazny (ci ironizujuci citat).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall precitaj si text co som napisal par stranok dozadu o historii necronomiconu  :wink:

Alef0 - neverim , neverim , neverim, ak sa vam zdalo ze verim tak vobec , ale som odhodlany overit to aby zase bolo jasno ze to zase nie je pravda  :P

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:cry: prečo??? prečo???

al annun dokaže tak pekne povedať to čo ja si myslim..a tak kultivovane.. smrk smrk... prečo som len tak prchky??? :cry:

inak povedane, Al Annun to pekne vystihol...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tyr napísal:
Alef0 - neverim , neverim , neverim, ak sa vam zdalo ze verim tak vobec , ale som odhodlany overit to aby zase bolo jasno ze to zase nie je pravda  :P


Nuz, vela psychickeho zdravia v patrani, Sherlock.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ako mam brat tento prispevok?  :o

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tyr napísal:
Ako mam brat tento prispevok?  :o


zrejme tak ako bol napisany... že ti praje vela štastia a hlavne zdravia, aby si ece vedel, kde je realita, a kde to je fikcia ten necronomicon...
...alebo ne? drahy Alef0?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pravdu vravis, drahy ZRudi.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 102 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun