HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 102 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:roll:  :shock: čo je na tej predstave pekne? že ludstvo zahuby volaka polorybochobotnica Cthulhu?? :roll:

hehehe... aj mne sa často pri knihach stava, že lutujem, že to nejni prafda... :wink:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Len sa nad tym skuste zamysliet a skuste sa vzit do toho stolara ci rezbara teda samotneho Lovecrafta - ti co citali vedia svoje.
Ja som nezdravy skeptik , ale ked nieco tvrdim tak to mam v hlave prebrate na tisic sposobov - vyjadrite sa :wink:

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.02.2005
Príspevky: 93
Body: 5
Bydlisko: Soul Society :)

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zrudi, ale ja myslela, ze pekna predstava, ze po Prahe pobehuju upiri a Nocny klub existuje ;)

hm, neviem....som tak rozmyslala nad tym...vieme, ze Lovecraft bol tak trochu dost asocialom (viď poviedku Outsider )..toto ale aj to, ze v mladosti cital vela knih, hlavne aj tych "obskurnejsich" ho ako iste vieme, ovplyvnilo pri jeho tvorbe. a podla mna je aj dost mozne, kedze cital knihy ako cital, dostal napad, ze vytvori nieco podobne, nieco co zasadi do svojich poviedok, co sa ludom bude pacit a zacnu rozmyslat ci je natom kusok pravdy. takze asi realnejsie je, ze si cely Necronomicon vymyslel...zial uz sa nedozvieme ako to vlastne bolo...


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tyr napísal:
Len sa nad tym skuste zamysliet a skuste sa vzit do toho stolara ci rezbara teda samotneho Lovecrafta - ti co citali vedia svoje.
Ja som nezdravy skeptik , ale ked nieco tvrdim tak to mam v hlave prebrate na tisic sposobov - vyjadrite sa :wink:


pozri. si to preber tisíc jedna krát. a uvidíš že je to blbosť. vymyslená vec. dnes sa tiež nikto (ahoj ST :lol: ) nemodlí k Silmarilionu a nemyslí si, že je pravdivá...
proste mýtus v mýte. a je tak dobrý, až sa zdal byť niečim viacej. nieje :)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja vravim ze som k tomu skeptik ... zatial neverim ale vidim ze si zatial nic necital o evokacii okultizme a ak tak velmi malo ked hovoris ze je to vymyslena debilina , dalsia vec je - neviem preco by potom hovorili ze je kniha nebezpecna? Kvoli neuspesnym vyvolavacom a ak pozistujes nieco o starosumerskych bohoch dozvies sa vselico z coho urcite nemozes povedat ze je to vylozeny vymysel.
Silmarilion nic nevysvetluje a nikto nic neskusal kedze neboli prepisane navody na vyvolavanie takze to s tym zbytocno porovnavat

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tyr napísal:
Ja vravim ze som k tomu skeptik ... zatial neverim ale vidim ze si zatial nic necital o evokacii okultizme a ak tak velmi malo ked hovoris ze je to vymyslena debilina , dalsia vec je - neviem preco by potom hovorili ze je kniha nebezpecna? Kvoli neuspesnym vyvolavacom a ak pozistujes nieco o starosumerskych bohoch dozvies sa vselico z coho urcite nemozes povedat ze je to vylozeny vymysel.
Silmarilion nic nevysvetluje a nikto nic neskusal kedze neboli prepisane navody na vyvolavanie takze to s tym zbytocno porovnavat



:lol:  :lol:  :lol: LOL.. ja viem hovno, zatial čo moj keltský brat vie šicko... hehehe...
ja nič o okultizme neviem, ja som len taka socka  :lol:  :lol:  :lol:

hehehe... tak ked ti nevonia Silmarilion, bež čitať Satansku Bibliu...alebo Bibliu..a čaruj děvenko...

nebezpečne knihy? leda tak u Prachetta v Neviditelnej univerzite...
:roll: a si čital Necronomicon, ked vieš čo tam šecko o vvolavani je? alebo len jedna pani povedala, že jej pes čital, že ferko videl z vlaku necronomicon...

a až uvidim PRVEHO vyvolaneho demona alebo HOCICO, potom možnouverim na nejake vyvolavanie

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tyr napísal:
neviem preco by potom hovorili ze je kniha nebezpecna?


Kto hovori, ze je kniha nebezpecna? Vydavatelstvo? Kongregacia pre nauku o viere? Rada pre rozhlasove a televizne vysielanie?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tyr napísal:
Vychadajuc z grimoaru minulosti cize praveho nekronomiconu ktory bol upraveny vytlaceny (avsak nakladatelstvo uviedlo ze nemoze porusit zmluvu o preukazani originalu ohladom jeho hrozivosti pre samotne ludstvo - nakladatelia odpsisahali ze existuje, z knihy boli zmenene glyfy a znaky ako aj pretvorene formulky a nazvy aby sa nestalo co sa stat nemalo...)


To je sformulovane tak, ze ani Jorge Luis Borges s Danom Brownom a Umbertom Ecom dohromady by to v svojich dielach lepsie nenapisali.

O akych nakladateloch sa jedna?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
O akych nakladateloch sa jedna?

Tý sú utajený aby z nich nik nevytiahol tajomstvo kde je Nekromicon skrytý :lol:  :lol:  :lol: !

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
K tym vydavatelom neviem to presne ohladom ze si nepamatam ale zistim a uvediem.
Tak mily mojko ZRudi ked neveris never ani ja neverim ale pripustam netvrdim ze nic nevies ani ze ja vsetko viem ale ze viem o nieco malo viac ako ty a pokial si nic necital asi o dost  :P

Nekronomikon prave kompletizujem takze som ho este cely necital

Kto hovori ze je nebezpacna? Ten kto ho cital a vyzna sa alebo ten kto pocul co sa stalo betatesterom

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no dobre. ide o to, že Necronomicon NEEXISTUJE tak ako ho vykreslil Lovecraft... on totiž vôbec neexistuje... až na par, polovecraftovských zlátanín.

HP sa sam vyjadril že je to humbuk... tož som nevedel, načo to riešime 8)

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 103
Body: 5
Bydlisko: Nová Dubnica

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mas pravdu v tom ze necronomicon ako ho vykreslil neexistuje ale ja teraz hovorim o necronomicone pravom - o tom ktory ponima o sumerskych a babylonskych bozstvach ako aj o inom a je vedecky dokazane ze napriklad partitura zvana "Kniha Maklu" je stopercentne prava.
Ked vravis ze neexistuje vobec - podlaz to nejak prosim ta

_________________
Dzieci Dažboga i vnuky Swaroga


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no jo, kniha Maklu možno, ale Necronomicon nie. a bavime sa o Necro... ne o Maklu...

nie ja, ty dokaž že ten "pravý" existuje...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi, ešte raz budem po tebe musieť mazať takýto flamewar a máš už svoj druhý ban.

Kurník, keď s niekým nesúhlasíš, buď sa vyjadri kultivovane, alebo sa nie.

Akákoľvek reakcia na tento post v tejto téme bude vymazaná bez reakcie.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 30.08.2005
Príspevky: 298
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tyr napísal:
ja teraz hovorim o necronomicone pravom - o tom ktory ponima o sumerskych a babylonskych bozstvach

No sak zober si ze aj  dnesnej dobe su niektori ludia tuho presvedceny, ze existuje nejaky boh co dozera na ich kroky, nieto este za cias v ktorych UDAJNE vznikol ten tvoj PRAVY. Takze asi vies, kolko pravdy v tom musi byt  :wink:

_________________
Zlato - hospodyni, stříbro - sluhovi, měďáky - všelijakým řemeselníkům.
"Ovšem," odsekl baron a narazil si přilbici, "ale chladné železo vládne nám všem."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 102 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun