HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 94 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia
Autor Správa

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ono bude asi rozdiel vyzerat ako metlak a byt metlak

vela ludi co poznam by som nehadala ze su metlaci lebo metlaka si predstavujem klisoidne s dlhymi vlasmi, oblecenim dark farieb, nejakou tou vybijanou vecou.......to je vyzerat ako metlak...

nim byt je uz vec ina...rozobrane to tu uz bolo...preferovat styl pred inymi, mat aspon nieco napocuvane, aky taky prehlad...

mno hold vacsinou to tak byva, ze ti co ako metlaci vyzeraju, robia hambu tym co metlakmi naozaj su.

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Isteže, len to celé mi príde ako divné rozlišovanie medzi tým, kto je "pravý metlák" a kto sa na neho len akože hrá. A to mi jednoducho automaticky prináša určité vyvyšovanie, výsmech, veci typu: "veď on sa na neho len hrá".

Prečo by metlákom nemohol byť aj ten človek, ktorý sa oblieka ako príslušník danej skupiny, ktorá samu seba nazýva metlákmi, hoci napr. nemá prehľad v hudbe atď. a tým k nej chce vyjadriť svoju príslušnosť. Možno je to len iný typ metláka v porovnaní s tým, ktorý sa tak neoblieka, ale danú hudbu počúva a už tým samotným sa opäť zaraďuje k jednej veľkej- obrovskej skupine ľudí, ktorí sami seba nazývajú "metalisti".

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
thera napísal:
celé mi (to) príde ako divné rozlišovanie medzi tým, kto je "pravý metlák" a kto sa na neho len akože hrá. A to mi jednoducho automaticky prináša určité vyvyšovanie.


presne - klasifikacia, stratifikacia a podobne "-acie" v spolocnosti nikdy nerobia dobre.
ak si niekto potrebuje dokazovat ze je elita a viac ako ostatni, ma zjavne problem.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Kňažná
Obrázok používateľa

Založený: 29.09.2007
Príspevky: 326
Body: 5
Bydlisko: ja som vsade
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja si myslim, ze dark outfit na metlaka jednoducho nestaci....a ten co si to mysli, si len koleduje o vysmech...

_________________
Don't let your head rule your heart or vice versa


Hore
 Profil  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Si koleduje o výsmech od ľudí, ktorí túto jednu charakteristiku skupiny nepovažujú za dôležitú, pretože pre nich je dôležitá iná (napr. hudba).
Ale medzi ľuďmi, ktorí naopak takisto spĺňajú danú charakteristiku, je ten napr. výzor postačujúci, ak nie dokonca žiadaný, aby ho oni sami medzi sebou mohli označiť za metláka.
Pretože tak či tak, jedni aj druhí sami seba označujú ako "metalisti".

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak v tomto si myslim, ze na to aby som bol zaradeny ako clen nejakej komunity ktora nesie pomenovanie po hudobnom style, v tomto pripade metalista musim v prvom rade pocuvat metal a az potom tak vyzerat.

V tvojom priklade Thera podla mna dochadza k rozkolu ked za metlaka oznacis niekoho kto splna vonkajsi zjav ale toho managera oznacis za metlaka rovnako napriek tomu, ze podla zovnajsku by si ho mala zaradit inam.

Zaroven totiz oblecenie je podla mna aj zalezitostou toho v com sa dobre citim a co chcem nosit. Ja viem, mladez je nachylna na trendy, ja sam som nosil na strednej takme vyhradne cierne veci ale to preto lebo cierna je sexeh a umocnuje moj temny a zly image :D nie preto, ze by som patril do nejakej metalovej komunity. Rovnako nemam dlhe vlasy pretoze mi jednoducho nesadnu :) Cize vyzor by som nebral ako smerodatne zaradenie, u mladsich urcite nie.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
"metalista" je primarne definovany hudbou ktoru pocuva, nie?!

ak ma niekto dark outfit a doma mu huci kristyna aquilifera denodenne, nie je metalista, a nema zmysel sa bavit o tom co si oblieka.

co je "nepostacujuce" na tom ze sa niekto oblieka do tmavych farieb, zaroven pocuva pop-metalovu hudbu (eg. MightFish) a v rovnakom case prechadza uskaliami adolescencie?
to nie je metlak? je na tom nieco hodne vysmechu?

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
V tvojom priklade Thera podla mna dochadza k rozkolu ked za metlaka oznacis niekoho kto splna vonkajsi zjav ale toho managera oznacis za metlaka rovnako napriek tomu, ze podla zovnajsku by si ho mala zaradit inam.


Preco by nemohol jeden clovek patrit do viacerych kategorii naraz?

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to Will:

thera napísal:
pre mňa je dôležitý asi akt chcenia zo strany daného jedinca. Ak on sám seba označí za príslušníka danej skupiny a opäť v určitých charakteristikách začne vyjadrovať príslušnosť k danej skupine, už by som ho zaradila do danej skupiny.

Ale to je len čisto moja úvaha.


ak chcenia je ešte dôležitý resp. dôvod, prečo to robím
nie jednoducho to, že nosím čierne farby, tak som metlačka, ružové, tak som lososka

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslim ze thera tu hovori o prislusnosti ku komunite.. a ja skor o tom aku ma clovek rad hudbu... ja som do metalovej komunity nikdy moc nepatril... ja mam rad tu hudbu :)

podla mna smiesne je ked decko pocuva nightwish a linking park a mysli si aky je true metalista a ma temnotu a zlobu v srdci.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus> Suhlas s tym pocuvanim hudby.

Degradacia hodnot je nieco ine nez prislusnost k skupine :) To uz je fak o tom ja som tru lebo pocuvam zasadne seversky metal. My skorej narodeni mame svoje, mladsi maju svoje a ja si myslim, ze deti treba vychovata nie sa im smiat, ze co za kraviny to pocuvaju ;)


Thera> Beriem ale v tom pripade ked uz niekto chce tak nezostava iba pri vyzore.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
podla mna smiesne je ked decko pocuva nightwish a linking park a mysli si aky je true metalista a ma temnotu a zlobu v srdci.


Velmi podobny vyrok plati v mojich ociach o manikoch v roztrhanych rifliach, ktori pocuvaju Sex Pistols a myslia si, aki su strasne anti-establishment.A v podstate o kazdom inom hudobnom smere a jeho "fanatickych" privrzencoch.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
V tvojom priklade Thera podla mna dochadza k rozkolu ked za metlaka oznacis niekoho kto splna vonkajsi zjav ale toho managera oznacis za metlaka rovnako napriek tomu, ze podla zovnajsku by si ho mala zaradit inam.

Neviem, co je rozkolne na tomto tvrdeni. Ak niekto vyzera ako metalista z piatich kilometrov, tak sa asi tak citi a preukazuje to navonok a teda je to v poriadku (samozrejme su aj vynimky, ale tie sa daju vyriesit jednou otazkou: "Si metalista?").

Na druhej strane manazer to sice explicitne nedemonstruje svojim vonkajsim vzhladom, ale tym, ze metal naozaj pocuva, pripadne o nom debati.

Nechcem tu zavadzat kategorie "vacsi metlak a mensi metlak", ale v tomto pripade zatial nevidim nejaky rozkol.

Citácia:
ja si myslim, ze dark outfit na metlaka jednoducho nestaci....a ten co si to mysli, si len koleduje o vysmech...

Samozrejme, su aj ludia, ktori na seba navesaju roztrhane saty, daju si cierny makeup a vyhlasia sa za gothakov a tym si vysudia vysmech ostatnych "pravych a machom obrastenych" gotakov, ale to su uz tradicne priklady vnutrokomunitnych sporov o najpravejsieho clena.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som pri zasade č 76. Takze este zvladnem 25 zasad a bude so mna metalista. Je to drina :lol: :P


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will: jak chces pre boha pubertalnych tiezmetalistov vychovavat???

Peekay: to je to iste v modrom.


su tu ludia ktori sa len tvaria ako metalisti (punkaci, gotici...) hovori sa im posers

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Naposledy upravil Corvus dňa St. 05. Mar 2008, 16:01, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 94 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun