HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 291 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
"A tak ta napadlo odsunut postel a ked si ju odsunul tak si uvidel...".


neviem ci by som toto klasifikoval ako railroad.. teda presnejsie, stacilo by to trochu preformulovat " Vsimol si si ze z pod postele trci X co robis?".
moj nazor je zalozeny na tom ze dobrodruzstvo by nemalo zavisiet na tom ci postavy najdu alebo nenajdu stopy, ale na tom ako ich interpretuju... jednoducho aby sa dobrodruzstvo nezaseklo na tom ze niekto hodi zly spot check (a okrem toho sa mi mari ze v DrD ziaden mechanizmus na vsimnutie si niecoho nie je ci hej?)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mytko napísal:
bolo velmi divne a mne osobne velmi neprijemne, ze si urcoval cez koho ma ist komunikacia
Islo mi o to aby mal kazdy moznost porozpravat sa s CPckami, aby to neodohral cele jeden clovek. A aj je podla mna lepsie ke na PJa hovori jeden clovek lebo ked hovoria štyria naraz tak je to nezvladnuteľne a hraci sa prekrikuju. Ale da sa to asi spravit aj inak ako som urobil ja , to ako som to ja spravil asi nie je dobre, ale neviem ako inak to urobit.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ked hovoria štyria naraz tak je to nezvladnuteľne a hraci sa prekrikuju. Ale da sa to asi spravit aj inak ako som urobil ja , to ako som to ja spravil asi nie je dobre, ale neviem ako inak to urobit.


co tak povedat:" Pekne postupne a po jednom!" :)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
co tak povedat:" Pekne postupne a po jednom!"
Toto nefunguje, lebo ti menej aktivni prestanu hovorit a ten jeden extremne aktivny pokracuje v rozpravani a rozprava a rozprava a rozprava ... a rozprava ...


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v tom pripade povedz:" Nechaj prosim hovorit aj ostatnych." :)

urcite to bude lepsie nez nejake pravidla kto ma kedy s kym hovorit.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je dobry napad, ale vyzaduje to urcitu disciplinu u hracov, mozem to skusit.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Aljen napísal:
nemali sme nejak moznosti zistit vlastnou aktivitou viac (toz monorail je monorail).
Mal som pocit, ze vlastnou aktivitou ste toho zistili pomerne dost.


Zda sa mi, ze jeden o koze, druhy o voze.

Majo pod terminom "vlastnou aktivitou" zjavne mysli dopredu pripravene informacie, ktore planoval dat, ak sa hraci spytaju. To, ze sa spytali (a teda informaciu dostali), povazuje za onu aktiviu (a k nej patriacu odmenu).

Aljen naproti tomu ma pod vlastnou aktivitou na mysli akcie ako Mytkove scoutovanie dediny a pod... proste veci, s ktorymi "scenar" nepocital. Tie realne v odohranom nemali vobec dopad, pretoze standarna odpoved bola "Nic si nezistil".

Majo napísal:
Inac snazil som sa aby to nebol cisto absolutny railroad. Ale mozno sa mylim, asi neviem presne co je railroad a co nie. Respektive neviem co vlastne by som musel zmenit v tomto dobrodruzstve aby to nebol railroad.


Nuz... nebyt dopredu rozhodnuty, co presne postavy smu a co nesmu robit je dobry zaciatok ;)

Majo napísal:
snazil som sa zdoraznit, ze ste v nizkej socialnej vrstve a ze zločin je prisne potierany, ale asi som to nezdoraznil dostatočne.


Ak sa s hrdzavymi nozmi dokazali dva roky zivit v (relativne velkom) meste lupezami, asi nie je potierany az tak prisne, ako by mozno mohol byt...

Majo napísal:
Urcite to bolo aj vdaka tomu, ze Peekay hral CPcka a hral ich výborne, presne tak ako som si ich
predstavoval a mozno este lepsie. A touto cestou mu za to aj dakujem.


Za malo... trochu som sa bal, ze som ti prilis kazil koncepciu tymi improvizovanymi haluzami, co som tam sypal z rukavu... aspon si teda pri niektorych z nich vyzeral dost vydesene :)

(do buducnosti - ked zadelim nieco, co nebolo sucastou tvojho planu, tak s tym kludne rob co chces a nepytaj sa ma, ako som to myslel... je to tvoj svet, a nezabudaj, ze nie vsetko co ludia povedia musi byt nutne pravda :D)

Mytko napísal:
Ten prvy bod bol pre mna vyrazne rusivejsi.


S tymto suhlasim v plnom rozsahu... a iba dodam, ze hra samotna potvrdila moje vyhrady voci tomuto pravidlu (ktore som hovoril Majovi este pred zaciatkom). Majo, fakt ze to do buducna zrus, iba to zbytocne hamuje situaciu, kedy sa normalne vsetci dobre bavia.

Corvus napísal:
neviem ci by som toto klasifikoval ako railroad..


Nebol si tam, takze to nevies posudit - bol to stredne prepeceny railroad s deprotagonizacnou omackou.

Corvus napísal:
(a okrem toho sa mi mari ze v DrD ziaden mechanizmus na vsimnutie si niecoho nie je ci hej?)


Je, coby nebol.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
Ak sa s hrdzavymi nozmi dokazali dva roky zivit v (relativne velkom) meste lupezami, asi nie je potierany az tak prisne, ako by mozno mohol byt...
Toto vymyslel Aljen, z mojich ust nikdy nic take nevislo a ked to spomenul, tak som sa velmi cudoval, lebo ja som mal inu predstavu toho ako sa zivili, a ked to spomenul tak som aj povedal ze sa mi to nepaci, lebo je velmi pravdepodobne ze by ich chitili.
Peekay napísal:
Majo, fakt ze to do buducna zrus, iba to zbytocne hamuje situaciu, kedy sa normalne vsetci dobre bavia.
Zrusim to ,ale mam obavy ze sa nebudu bavit vsetci ale iba jeden a ostatny sa budu pozerat.
Peekay napísal:
Nuz... nebyt dopredu rozhodnuty, co presne postavy smu a co nesmu robit je dobry zaciatok
Neviem presne ako to myslis. Ak by si to blizsie rozviedol tak by som Ti bol velmi vdacny.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Zrusim to ,ale mam obavy ze sa nebudu bavit vsetci ale iba jeden a ostatny sa budu pozerat.


...cim si prave popisal stav, ktory nastava S tym pravidlom.

Majo napísal:
Neviem presne ako to myslis. Ak by si to blizsie rozviedol tak by som Ti bol velmi vdacny.


Myslim tym momenty, ako ked si chcel Frilimu povedat, ze Cunco nema ziaden batoztek, ktory by sa dal ukradnut. Realne vobec nezalezalo na tom, ci ho bude mat alebo nie... a ked ho mal, pridalo to jednak cool detaily (dokreslenie postavy), a jednak je urcite pre Friliho zabavnejsie, ked moze niekomu vykradnut vrecka (aj ked hned nic relevantne nenajde), ako ked mu proste povies "nemozes, nema vrecka".

Podobne s Mytkovym prehladavanim dediny a Aljenovym (tusim?) sledovanim korenarkinej chatrce.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Napíšte, kedy sa bude hrať nabudúce, aby som si vedel nájsť čas na sto percent... :roll: :ikonka16:

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 28.08.2006
Príspevky: 17
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čo sa týka problému tichých vs. aktívnych hráčov možno by mohla pomôcť časť z knihy Prečo se hry pokazia (Sušienková filozofia) a to konkrétne kapitola Herný stôl a tichí hráči.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Andros napísal:
Čo sa týka problému tichých vs. aktívnych hráčov možno by mohla pomôcť časť z knihy Prečo se hry pokazia (Sušienková filozofia) a to konkrétne kapitola Herný stôl a tichí hráči.


Cely henten "clanok" je zalozeny na generalizacii jedneho konkretneho pozorovania autora. Podotykam, ze nespravnej.

Ano, odpovedou je moderovat "screen time", ale nerobi sa to rozsadenim (resp. rozsadenie celkom urcite nema taky vplyv, ako sa v "clanku" tvrdi - ked das tichsieho hraca na najvzdialenejsi koniec stola, nie je to ziadna vyhra). Robi sa to tym, ze GM pravidlne shiftuje pozornost (a nenecha sa strhnut agresivnejsim hracom).

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joki, hra sa vo štvrtok 19:00. V Kotolni.
Peekayovi aj Androsovi dakujem za objasnenie, myslim, ze uz niektorim veciam rozumiem.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ten clanok je zaujimavy, ale vskutku je to tak, ze rozsadenim hracov sa to zlepsi? To by som sa musel zamysliet, ci je to tak aj v praxi :-)

V kazdom pripade mne sa osvedcilo zapajat hracov naozaj len tak, ze sa na nich obracat a delit cas.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 22.04.2008
Príspevky: 33
Body: 5
Bydlisko: Žilina/Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No najprv sa chcem ospravedlniť že som tak rýchlo ušiel, ale práve mi išiel autobus :roll:
A hra sa mi dosť páčila, ale keďže toto bol druhý PJ s ktorým som hral drd tak to neviem až tak posúdiť, no inak som sa bavil viac než dobre :)
A tiež sa mi viac páči spôsob že každý hrač môže hovoriť kedy kolvek. To striedanie nieje vždy vhodné a trochu to ničí RP.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 291 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun