HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 291 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo, jak si mame spravit vlastnosti ? Das nam nejake cisla ?

A ajlen neviem jak si dosiel k tym svojim vlastnostiam, pac barbar nemoze mat inteligenciu 5... pri jednotke ma 6, a ta charisma mi je este vacsou zahadou...

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
meno: Branko Chrlič
rasa: barbar
povolanie: kúzelník
vzhľad: vysoký 190 coulov, ťažký 2200 mincí, špinavý blond vlasy po ramená v malých vrôčikoch, oblečenie bielo sivé a na nesmieny podiv čisté, ako celý barbar, čo je nesmierne udivujúce, vzhľadom na to, že sa mu inak moc dobre nevodí a jeho majetok sa dá napchať do jednej plátenej kapsy cez pleco. V ruke okovaná palica a meria cestu dlhými krokmi (holt dlhé nohy)...

Branko Chrlič bol (je) horský barbar z osady Dlhých Húrov, a hoci má postavu na bojovníka, ako je v jeho kmeni dobrým zvykom, bol v detstve jeden z tých menších a aj riadne drevo (v porovnaní s ostatnými chôrnymi chlapcami, jak jedle vysokymi, ako by ich jedna mater mala... mozno aj mala...). Užil si preto vrchovatu davku vysmechu a ustrkov a ani doma nanho neboli hrdy... keď osadou prechadzal znamy igric a prejavil zaujem o "nosiča", radi sa ho zbavili vymenou za Tanec Bezbranného Jeleňa, veľmi účinný spôsob ako mať vždy dostatok zvery, ktora priam sama skáče pred lovca, a igrici, ktorý poznali tento a iné tance a piesne, boli všade vrelo vítaný. Tak skolnčil milý Branko ako nosič slávneho irica Vasiljeva Striebriča. Ten zprvoti pristupoval k Brankovi skutočne ako k nosičovi a sluhovi a nič viac, ale keď videl, že hoci je Branko drevo a na bojovníka nesúci, hlavu má viac než v poriadku, učil ho z dlhej chvíle i dlhej cesty kadejaké drobnosti... a keď sa Brankovi podarilo zložiť skvelú pesničku, ktorú nazval Branko a šírila sa pod pseudonymom Chamo Salupka (pseudonymy boli vtedy moderné, aj ked neviem prečo...), prijal ho za žiaka... v osobnom slnku Striebričovej chvály som sa vyhrieval si rok, a naučil som sa toho mnoho. Žiaľ, stalo sa raz, že na slávnosti Buchalu Vratiča, zvaného Pán Hôr, ktorá sa slávila každé tri roky v Údolí šalvií na počesť Kráľa-Berserka Buchalu, prvého a jediného káľa horalov, ktorý vyhnal z hôr légie pred 114timi rokmi, a odvtedy tu žiadny imperátor, ríša ani iný conquistador ani nepáchol, sa stalo že stretol svojho najväčšieh soka, Andrzeja Lokýtka, tiež skvelého igrica, ale medzi igricmi známeho to zlodeja rýmov a sentencií... i pochytili sa, ako zvyknú, ale navrch sa Andrzejovi podarilo Striebriča pohovoriť u Aldreda Zúrivého Fúza, náčelníka slávnosti a ten dal zavesit Vasiljeva za zápästia do prievanu na pol hodiny za výtržnosť v deň horalskej svornosti... no neznie to sprosto ? To by bolo pre človeka, ktorého živia (okrem iného aj) ruky aj tak dosť zlé a Striebrič by si aspoň do slnovratu nezahral, ale Andrzejov poskok podplatil dozorcu z osady Bielych Húrov, ktorý su príslovečný svojou chamtivosťou a ten nechal visieť Vasiljeva do večera... keď ho konečne pustili, bol z neho mrzák... pre igrica sa skončil život, na ktorý bol zviknutý, veď ako hrať na bubienok, balalajku či roh a tancovať balzočok či odstepku ako mrzák... skočil zo skaly.
A aby to bolo úplne najlepšie, hodili to na mňa... nuž, za pomoci trikov som utiekol a utekám doteraz,vydávajúc sa za námezdného bojovníka, v ruke palicu a na perách : ,,honia hornia durným honom, po doline hore Dôrom... prečo že to Branko prečo, či si im zavinil niečo ? Majú oni do mňa vinu, ale ja mám do nch inú ...! "

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Palo tak to je da BEST background co somkedy cital.
:lol: :lol: :lol:

A Drtivaj ma inteligenciu Krola samozrejme. Tak ako vsetky staty okrem obratnosti :)
Toz - je to naozaj urasteny mladenec akoby ho aj dve matere mali.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Akosi sa nam mnozia barbary.:-)
Inac, Aljen a Poiux, mali by ste si vymysliet nejaky vztah medzi Vašimi postavami, ako ste sa stretli ako dlho ste spolu.
Bolo by vhodne aby vsetci mali pribliznu predstavu aku ma jeho postava vztah k ostatným postavam.

Objasnim NOVE PRAVIDLA, ktore som si vymyslel. Mozno su niektore dobre, mozno
miektore zle, ale ak nebudete zasadne proti, tak by som ich rad pouzil.
:arrow: 1. Body vôle
- kazda postava ma 4 body vôle na zaciatku hry. Ked ho pouzije, moze zopakovat 2x daný hod a zobrat si najlepsi výsledok.
Tieto body sa daju pouzit v hococom co sa da ovplivnit vôlou.
- ak postava uspeje v niecom velmi dolezitom pri com pozila bod vole, tak je sanca ze ziska tento bod spät
- ak hrac pouzije bod voly a uspeje, tak danu situaciu popisuje on, nie PJ, zalez vsak od okolnosti

:arrow: 2. Body strachu
- každý má nejakú mieru strachu pri ktorej zacne utekat
- miera strachu = 5 + Odl/2 + (4 ak je to bojovnik)
- miera strachu zacina na 3jke
- za rozne strasidelne veci Vam budu pribudat body strachu (napr. prichod noci +1, v stupenie do podzemia +1,atd).
Ak presiahnete svoju mieru strachu, tak sa Vasa postava zacne bat, zacnete mat postihy na vsetky hody. Postih je rovny rozdielu medzi
Vasou mierou strach a momentalnym poctom bodou strachu.
- ak presiahnete mieru strachu, hadzete si k6, ak padne 1, tak zacnete panicky utekat.

:arrow: 3. Body dôvery od CP
- v dobrodruzstve je vela rozhovotou a chcel so ich nejako zdoraznit
- kazda Cp by mala nejaku uroven dôvery voci Vam. Tato uroven by stupala a klesala podla toho co jej poviete, co pre nu urobite,
alebo co urobite pre jej okolie, atd, atd.
- tato uroven by sa pohybovala od cca -5 do +10. Tulakov ako ste Vy, ludia nemaju radi, takze by ste vecsinov zacinali na urovni
okolo +1.
- ked dosiahnete stupen +5 dovery, tak si mozete hodit k6, ak sucet hodu + stupen bude aspon 11, tak sa CPcky mozete
spytat na nieco tajne alebo inak dolezite. Ak hodite menej, tak jej dovera klesne o 1, ak hodite 11 a viac, tak Vám odpovie.

:arrow: 4. Rotujúci hovorca
- hovorca bude ten, co bude v mene celej druziny hovorit s CPckami
- tato funkcia bude rotovat medzi hracmi, kazde dva rozhovory.
- ostatni mozu tiez zasahovat do rozhovoru, ale len prostrednictvom hovorcu, mozu teda radit hovorcovi co ma povedat, v extremnych
pripadoch mozu zasiahnut aj priamo.

Ak niecomu nerozumiete, mozete sa spytat. Niektore pravidla su trochu experimenty, ak by neboli dobre tak, ich zrusim


EDIT:
KUZLA
pre kuzelnikov:
- povolene su vsetky kuzla z pravidiel pre zaciatocnikov okrem:
Magov velky mix
Zenerova karta
Neb ovocie
- kuzlo Hyperpriestor bude fungovat inak: bude sa volat Premiestnenie a ma dosah len 15 m, a stoji nie 4(6) ale 2(3)
- kuzla z pravidiel pre Pokrocilich a Expertov budem schvalovat individualne.
- jednoznacne chcem odporucit kuzlo „Tienove blesky“, pravdepodobne ho aj trochu vylepsim aby bolo dost atraktivne
- Dôlezita poznamka o utocnych kuzlach: všetky utocne zraňujúce kuzla sú pokladané za čiernu mágiu! Ak niekto zisti ze
taketo kuzlo mas, tak pojdes do vezenie, ak takymto kuzlom niekoho zranis, tak Ta upalia na hranici. Z tohto dovodu moze mat Vasa
postava len jedno, max. dve utocne kuzla ktore zranuju. O tomto kuzle ostatne postavy nebudu vediet, lebo si ho pravdepodobne
nikdy nepouzil
- utocne zraňujúce kuzla dokaze postava pouzit iba vtedy, ked cíti strach alebo nenávist, inak ma malu sancu uspech ze
ho vykuzlite


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Volám sa Lunril(človek, kúzelník) a pochádzam z malej dedinky v strede kontinentu. Už ako u malého sa u mňa prejavovali magické schopnosti, a preto ma rodičia ako dvanásťročného poslali na magickú univerzitu. Z nej som vyšiel spôsobilý používať základné kúzla. Ovládam kúzla: Zelené blesky, hypnóza, ticho(neviem, či nie je až od pokročilých, nemám pravidlá), hyperprostor, photoplazma, rýchlosť(neviem, či to je presný názov, ale niečo také je), neviditeľnosť a metamorfózu.
Po vyštudovaní univerzity som sa rozhodol ísť do sveta a tam som aj získal isté skúsenosti (odtiaľ peichádzam do dobrodružstva ako druhý lvl, jak máme byť). Z ostatnými som sa stretol na týchto cestách. Nemám veľa priateľov, iba ak z rodnej dediny a niekoľko mágov a čarodejníkov z univerzity. Nepriateľov zatiaľ nemám.
Moja povaha je priateľská, rád si však veci preverím a som veľmi inteligentý. Len o málo charizmatický a nadpriemerneohybný. Zato moja odolnosť je dosť chabá, stačí meší mráz a už prechladnem. Ostatné veci ovládam priemerne.

Neviem, čo mám viac napísať, píšem to teraz narýchlo a nič ma nenapadá... Ak bude ešte niečo treba, tak to dopíšem. :ikonka09:

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to je v poho :)
akurat len pocet kuziel by mal byt 5.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak mi niečo uber. :ikonka16:

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Necham to na Tvoju volbu :ikonka16:


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa nad tým nechce rozmýšľať. Myslím, že ticho je až od pokročilých, čiže to ide preč. Takisto môže vylúčiť metamorfózu a neviditeľnosť. A už myslím, zostáva, akurát kúziel. :ikonka11:

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Joki napísal:
Mne sa nad tým nechce rozmýšľať.

check my avatar

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pripadne mozete napisat Vas nazor na nove pravidla. Ci podla nich chcete hrat, alebo nie. Ak by ste boli velmi proti, tak by som ich upravil alebo vyradil. Aj Peekay by sa mohol vyjadrit, ak bude mat cas.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ticho je v zaciatocnikoch, tak ako aj neviditelnost a metamorfoza

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 726
Body: 5
Bydlisko: ríša stredu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak nevadí, nebudem ich mať. O tých dvoch ďalších som vedel, že sú v začiatočníkoch, len to ticho som si nebol istý. :roll:

_________________
Nie je múdry ten, kto to o sebe tvrdí, ale ten, o kom to vravia iní.
Žiadny učený z neba nespadol


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na 99% sa bude hrat vo štvrtok o 19:00 v Kotolni (bar naproti fakulte Architektury).


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
NPCs ready!

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 291 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun