HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Best Friends je hra o dievčenských kamarátstvach na celý život... a drobných i väčších závistiach a nenávistiach, ktoré ich ničia.

Každá postava je definovaná tým, čo na svojich kamarátkach najviac nenávidí. Názory ostatných na ňu zas definujú, nakoľko pekná, chytrá atď je ona sama. Atribút 0 je podpriemerný (napr. pre Krásu - špata, alebo minimálne zanedbaný výzor), 1 je priemer (pre mladé dievčatá je to pekná, ale tak ako mnoho iných), 2 je výnimočný atribút (najväčšia kráska na sídlisku), 3 a viac je atribút epických rozmerov (finalistka Miss SR).

Daľej má každá postava nejaké veci (ktoré pomáhajú dokresliť jej charakter), a nejaké somariny (problémy, ktoré ju zamestnávajú).

Setting

Dnešná Bratislava. Postavy sú maturantky tesne pred stužkovou.

Dramatis Personae

Kvetka
(hrá Aljen)

Obrázok

"Volám sa Kvetoslava a som štýlová hip-hopperka z 5tržalského geta!"

Krásna: 2
Kúl: 2
Chytrá: 1
Drsná: 0
Bohatá: 0

Nenávidím Natálku, pretože je odo mňa krajšia.
Nenávidím Lauru, pretože je odo mňa viac kúl.
Nenávidím Flóru, pretože je odo mňa chytrejšia.
Nenávidím Gertrúdu, pretože je odo mňa drsnejšia.
Nenávidím Andreu, pretože je odo mňa bohatšia.

Veci:
Mikina s kapucou, reťaz omotaná okolo ruky, piercingy, nôž-motýlik, lacné šminky (ako zo sedemdesiatych rokov), starší brat gangster so starým Cadillacom, neobmedzené zásoby Marišky, kontakty na čiernom trhu.

Somariny:
Otec alkoholik, dlh u dealera, vyhodená z troch škôl, nenávidená učiteľmi, neprávom obvinená z krádeže v obchode.

Flóra
(hrá Poiux)

Obrázok

"Volám sa Flóra a som samý rozum, žiaden štýl."

Krásna: 0
Kúl: 0
Chytrá: 2
Drsná: 2
Bohatá: 1

Nenávidím Kvetku, pretože je odo mňa krajšia.
Nenávidím Natálku, pretože je odo mňa viac kúl.
Nenávidím Andreu, pretože je odo mňa chytrejšia.
Nenávidím Gertrúdu, pretože je odo mňa drsnejšia.
Nenávidím Lauru, pretože je odo mňa bohatšia.

Veci:
Nunčaky, bojový nôž, čierne kožené rukavice, čierne lenonky (slnečné okuliare), čierny pás z karate.

Somariny:
7 starších bratov, otec intelektuál, matka profesionálna atlétka, feministka, jazva na líci.

Andrea
(hrá vir_us)

Obrázok

"Volám sa Andrea a som MacGyverova najplachejšia fanynka!"

Krásna: 1
Kúl: 1
Chytrá: 2
Drsná: 0
Bohatá: 1

Nenávidím Natálku, pretože je odo mňa krajšia.
Nenávidím Gertrúdu, pretože je odo mňa viac kúl.
Nenávidím Kvetku, pretože je odo mňa chytrejšia.
Nenávidím Lauru, pretože je odo mňa drsnejšia.
Nenávidím Flóru, pretože je odo mňa bohatšia.

Veci:
Dioptrické okuliare, kalkulačka, rolák, pravítko v zadnom vrecku džínsov, digitálky, číňany (topánky), švajčiarsky nožík.

Somariny:
Dni sú príliš krátke na štúdium a MacGyvera naraz, jedlo v školskej jedálni je otrasné, primálo normálnych chalanov, zanedbaný školský chemický labák.

Natálka
(hrá Majo)

Obrázok

"Volám sa Natálka a som pravá blondínka!"

Krásna: 3
Kúl: 1
Chytrá: 0
Drsná: 0
Bohatá: 1

Nenávidím Andreu, pretože je odo mňa krajšia.
Nenávidím Kvetku, pretože je odo mňa viac kúl.
Nenávidím Flóru, pretože je odo mňa chytrejšia.
Nenávidím Gertrúdu, pretože je odo mňa drsnejšia.
Nenávidím Lauru, pretože je odo mňa bohatšia.

Veci:
Kabelka, pudrenka, zrkadielko, hrebeň, špirála, diár s čislami chalanov

Somariny:
Strašne ťažká škola, večne otravujúci chalani, ranné vstávanie, nutnosť premýšľať, dievčatá nepoužívajúce mejkap.

Gertrúda
(hrá Odin)

Obrázok

"Volám sa Gertrúda a som veliteľkou skautského oddielu!"

Krásna: 0
Kúl: 1
Chytrá: 1
Drsná: 3
Bohatá: 0

Nenávidím Natálku, pretože je odo mňa krajšia.
Nenávidím Kvetku, pretože je odo mňa viac kúl.
Nenávidím Aďu, pretože je odo mňa chytrejšia.
Nenávidím Flóru, pretože je odo mňa drsnejšia.
Nenávidím Lauru, pretože je odo mňa bohatšia.

Veci:
Vlastnoručne vycvičený rotvajler, kanady, kapsáče (nohavice), bomber bunda, KPZ (krabička poslednej záchrany), nožík-rybička

Somariny:
Preceňovanie sa, chudoba, chalani ma nevnímajú ako dievča.

Laura
(hrá Illuviel)

Obrázok

"Volám sa Laura a ešte aj ponožky mám značkové!"

Krásna: 0
Kúl: 1
Chytrá: 0
Drsná: 1
Bohatá: 3

Nenávidím Kvetku, pretože je odo mňa krajšia.
Nenávidím Andreu, pretože je odo mňa viac kúl.
Nenávidím Gertrúdu, pretože je odo mňa chytrejšia.
Nenávidím Flóru, pretože je odo mňa drsnejšia.
Nenávidím Natálku, pretože je odo mňa bohatšia.

Veci:
Akcie Googlu, značkové oblečenie, dom na Hawaii, Villa Tereza, tri BMW, dve Porsche, Rolls-Royce, "avantgardný" účes.

Somariny:
Princezná Diana si raz kúpila rovnakú korunku ako ja, inflácia USD, rast Eura, nízka úroveň luxusu na škole, nech sa krášlim koľko chcem furt som škaredá.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teraz poprosím jednotlivých hráčov, aby napísali niečo o svojich postavách a ako ich Somariny spolu súvisia, potom pridám zápis zo samotného hrania.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kvetka jue uplne ultra cool hip-hoperka z Kopcianskej. Ma cervene- nafarbene kratke vlasy, ktore takmer neustale skryva pod kapucnou mikiny. Ma velmi peknu tvar a aj ked je fyzicky krehka je velmi pritazliva. Ani lacne sminky tento dojem nekazia, ba priam naopak. Vdaka skusenostiam obyvateliek z najdrsnejsich ulic vie pouzit aj uplne sitove sminky ako Golden Rose (dik Iluviel ;)) a predsa mat krajsi makeup ako bohatsie dievcata s niekolkonasobne drahsimi vecami.
Je drsna, kasle na autority a sprava sa vzdy tak aby bola stredom pozornosti. A dari sa jej to. Rada sa predvadza svojim skilom s motylikom a hrubymi slovami aspon v situaciach kde citi ze je to bezpecne. Cely zivot zila v spolocnosti drogovych dealerov, sprayerov, gangov a raperov, hip-hoperov a nieje natolko blba aby nedrzala jazyk za zubami ked je treba. Ma rSpekt pred tvrdsimi a drsnejsimi ako je ona.
Ma za sebou neustale huf followerov, vacsinou hip-hoperskej mladeze ktory ju uplne uznavaju a snazia sa ju kopirovat. O chalanov nema nudzu ale aj ked jej robi dobre ze je taka oblubena, tvari sa ze na to kasle a ze ju to obtazuje.
Je zufalo zalaskovana do Andreja z predchazajucej skoly (odkial ju vyhodili kvoli sprayerstvu a drzosti).
--------------
Somariny:
Flora ma na lici jazvu po suboji na noze s Kvetkou. Konflikt vznikol po tom ako Flora v triede povedala svoj nazor na hip-hop a hlavne Kvetkinho najoblubenejsieho spevaka J.DEE CooleRa zo Svinnej. Bola to viacmenej nehoda a nie pokus o skutocny boj. Flora vsak neskor pred ucitelmi Kvetku nepotopila a tak sa stali dobre kamaratky (odvtedy sa teme hip-hop vyhybaju).

Andrein otec sa venuje domacej vyrobe rozlicnych zakazanych latok (Pernik, Extaza, ... rodina o tom myslim nevie) a Kvetka je jednou z prenasacok/priekupnicok. Nedavno sa u neho dost zadlzila a ma teraz problem ktory ani jej brat nevyriesi (pretoze o tom nevie, strasne by sa na Kvetku nahneval pretoze nechce aby sa miesala do podobnych obchodov a kriminalnej cinnosti)

Raz v obchode ked boli pohromade, zabudla Natalka zaplatit za nove cizmicky a vina padla automaticky na Kvetku. Vzniknuty rozruch a zadrzanie SBSkarmi Kvetka neriesila prilis stastne (hnevom, nadavkami,sibrinkovanim motylikom a retazou) Aj ked to Laura okamzite vyriesila svojou ultraplatinovou kreditkou, od tej doby Kvetku v modnych obchodoch nevitaju.

Neznasa snobsky pohlad Laury na nu (a vlastne aj na zvysok sveta) ale sucasne si mysli ze je to fakt cool. Stupen coolovosti na ktory nikdy nebude mat.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník

Založený: 26.10.2007
Príspevky: 165
Body: 5
Bydlisko: PN\BA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Gertruda

Vacsinu casu pohodacka, neznasa Blavu. ( Laura spomenula, ze ide na ples na Aljasku. Nasledovala otazka, ci je mozne sa pridat a vysvetlenie: mam v pazi ples, ale prirodu na Aljaske som si vzdy chcela pozriet. ) Lauru ako taku ma uplne v zuboch koli jej peniazom a dava to aj patricne najavo. Na druhej strane vzdy ochotna pomoct. S velkou radostou vyryva do vsetkych a vsetkeho. Vyziva sa v sportoch ( niet nad hokej a velmi rada si zahra s chalanmi za skolu :) ). Ale stve ju, ze v zivote ju ziaden nezacal vnimat ako dievca, ale vzdy len ako partaka na pivo. Nie je blba, ale na skolu kasle zvysoka. Vzhladom k hormonalnym problemom potrebuje casto vypomoc od Andrey a sem tam aj ine chemicke vyplody. Ma problem zmestit sa do dveri koli ramenam a je plocha jak doska.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
*oddelil som vseobecny pokec o Best Friends sem. do tohoto threadu piste uz len kokretne zapisy k hre*

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Naposledy upravil Corvus dňa St. 06. Feb 2008, 14:03, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Natálka
Som blondínka. Neprefarbená. origoš.
Jediná vec, ktorú nemám rada je škola. Keď ona je taká ťažká. Celé dni sa učím a aj tak mi dávajú päťky.
Ved ja sa tak snažím. Ja na to asi nemam hlavu.Ale mam rada chalanov, chalani su super, je snimi psina.
Ale niekady ma nudi, že za mnou stale behaju, kupuju mi darčeky a bijú sa kvoli mne madzi sebou.
Som proste pekná. No zabijem sa?
V mojom mobile mam asi 500 chlapčenských čísel. Ked oni sa tak hromadia, ani neviem s kadial.
Horšie je že si asi polovicu nepamätám kto to je.  Ved kto si to ma pamätať.
Ak si velmi velmi velmi pekný, máš vyšportovanú postavu, čierne vlasy, modré oči a vedel by si ma
doučovať matiku, tak možno by sme aj niekedy mohli ist na rande. Ale ako sa pozeram do svojho diaru
tak najbližšíe 4mesiace mam každy den rande, tak najbližšie by som mala čas až 10. 6.


Hore
 Profil ICQ  

Rytier
Obrázok používateľa

Založený: 17.03.2005
Príspevky: 361
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Andrea

Je to usilovna ziacka, ktora to chce dotiahnut aspon na veducu v narodnom chemickom zavode. Ano, ma rada chemiju. A takziez sa rada uci. Popri tom vsak tiez rada pozera jej oblubeny serial, MacGyvera, ktoreho je vasnivou obdivovatelkou.
Nepaci sa jej, ze skola je v tak zlom stave, a ze chemicke laboratorium nieje dostatocne vybavene. A k tomu este ani kuchyna ocividne nieje, to jedlo sa predsa neda jest! A chalani, to uz vobec nestoji za rec.

K Flore ju viaze odveka rivalita na sachovom poli, za tyzden si daju vzdy zopar particiek.
Nevie preco, ale Kvetoslava chodieva k nim domov, ocividne za jej otcom. Zatial z toho neboli problemy, tak jej to nevadi. Okrem toho jej obcas uvolni kutik v labaku. Taktiez velmi rada  skuma z chemickeho hladiska Kvetkine sminky.
Natalii obcas pomaha s ucenim, popripade s opisovanim, i ked podvadzanie nema velmi v laske.
Gertrude pomaha, ak ma dane materiali, celkom rada.
S Laurou suhlasia, ze skola je v zlom stave.

_________________
We do not decide , how long we live on this world.
We only decide , what we do with the time given to us.


Hore
 Profil  

Sage
Obrázok používateľa

Založený: 28.01.2006
Príspevky: 1076
Body: 5
Bydlisko: Rivendell
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Laura Annabella Anastázia de Compagnon III.

Arogantná aristoratka, ktorá všetkých (vrátane svojich best friends) považuje za svojich poddaných. Aspoň do istej miery. Ak nastane problém, vyťahuje päťtisícky a tlačí ich do ruky každému - chalanov, ktorí sa jej páčia, nevynímajúc. Laura má zvláštnu minulosť. Pôvodom je Francúzska, istá čas žila s rodičmi v USA (kde nabrala spôsoby podobné Paris Hilton) a teraz sa vďaka práci svojho otca na chvíľu usadila na Slovensku. Nepáči sa jej nízka úroveň luxusu všade kam sa pohne, najmä na škole. S ostatnými ľuďmi jedná zásadne povýšenecky a nadradene, inak to ani nevie. Jej nesmierny finančný prepych jej komplikuje videnie reálneho sveta - nedokáže pochopiť ako niektorí ľudia môžu NEMAŤ peniaze. Veď je to také ľahké! Stačí siahnuť do peňaženky alebo skočiť k bankomatu a tisíce sa sypú...

K zvyšku kamarátok cíti prevažne závisť, pretože sa oproti nim cíti byť škaredá.

S Kvetkou má zo všetkých báb asi najlepší vzťah, napriek tomu, že jej závidí jej krásu. Kvetkina "cool" povaha ju však vie zaujať a páči sa jej, že Kvetka do nej nerýpe (ako napr. Gertrúda).
S Florou udržiava neutrálny vzťah poznačený nechápavosťou toho, ako môže byť nejaká baba taká prehnane divná.
S Andreou si tiež nemá väčšinou čo povedať - tieto baby sú príliš múdre! (pripomínam, že Laura je blbá jak poleno - ona totiž múdra byť nemusí - zaplatí si niekoho, kto bude múdry za ňu  :lol: )
S Natálkou je to o závisti jej krásy. Natália je totiž nesmierne pekná a to Lauru nesmierne vytáča. Okrem toho sa zhodnú na tom, že škola je na prd a záchody by mali byť vykladané diamantami. Ručníky D&G anyone?
S Gertrúdou sa Laura baví len keď ju potrebuje. Neznáša, keď má prehnane ehm... športovo založená Gertrúda nemiestne poznámky týkajúce sa prehnitého charakteru jej excelencie Laury, a tak si Gertrúda chtiac-nechtiac musí svoju časť účtu zaplatiť sama.... holt život je sviňa.... k chudobným  :twisted:

_________________
~Those who refuse to give up deserve to be raised above humanity.

Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun