HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 67 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Inak tie presvedčenia si asi trochu nepochopil.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A teraz, keď sme sa vybúrili, čo tak znova trochu plodnej debaty? :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
podla mna to myslel s tymi presvedceniami ironicky....

co sa tyka donutenia hraca roleplayovat sa mi pacil napad s heropointami a ich pouzitim + spolu so skusenostami ako je to napr v DND a prave koli tomu aby bol vacsi fun a motivacia a nepredvidatelnost a pod. FUN.....a mohla by to byt nadstavba vseobecna ktora by bola implementovatelna do hociktoreho systemu od drd po neviemco skadetade. Aby som sa nemusel teraz ucit nieco nove koli tomu.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Twoflower napísal:
Tým myslím, že postava dobrá nesmie nikomu uškodiť, zlá nesmie pomôcť a neutrálna nesmie konať nezištne.


To s tou zlou postavou mas nejak pomylene (som piaty ci siesty, co to opakuje?)...moj nazor je taky, ze v zmysle presvedceni a la DnD ma zla postava k dispozicii jednak ,,moznosti" dobrej postavy a jednak moznosti neutrala. Myslis, ze zly klerik nevylieci svojho kamarata len preto, lebo ,,je zly a nemoze mu pomoct?"

Inak, casto mam dojem, ze z presvedceni sa robi to, cim v principe nie su. Postava by sa nemala podla mna drzat krcovito popisu daneho presvedcenia (,,it's not in my....idiom"), skor by sa presvedcenie malo odvadzat od spravania sa danej postavy.


Hore
 Profil ICQ  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To sme sa asi nepochopili. Ja som sa snažil povedať že taký názor je v mojom okolí dosť rozšírení ale je absolútne nesprávny.
Najlepšie rozpísané som to zatiaľ videl v ADnD:
Citácia:
Přesvědčení postavy určuje její etické a morální vztahy k ostatným, ke společnosti, zlu a obecně k silám světa. Používej přesvědčení své postavy jako průvodce a nápovědu k tomu, jak se chovat k vnějšímu svřtu a jak řešit morální problémi. Vždy pamatuj, že je to nástroj hry, nikoliv záležitost omezující Tvou postavu. Přestože přesvědčení definuje obecný přístup k světu, určitě to neznamená, že postava své postoje a názory nemůže měnit, chovat se iracionálne nebo jinak, než obvykle.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
D&D vůbec definute Alignment docela hezky, ovšem lidé stejně jako s psotavami mají touhu škatulkovat


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:
...a mohla by to byt nadstavba vseobecna ktora by bola implementovatelna do hociktoreho systemu od drd po neviemco skadetade. Aby som sa nemusel teraz ucit nieco nove koli tomu.


Malo by to tak byt.
M

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 67 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun