HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 139 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Ďalšia
Autor Správa

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ako tak nad tym uvazujem, tak asi kazda vacsia organizacia celi znacnej kritike. Pionierov spominat nemusim, krestanska mladez si uzije hnoja az-az, skauti vyzeraju byt tiez podozrivi, sci-fisti su kocky, a o ostatnych ani nechcem vediet :-) Zjavne je popularne patrit nikam.
zabudol si emákov... :-D  :ikonka42:

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslel som organizovanu skupinu.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Zjavne je popularne patrit nikam.


Kto patri nikam je paria by default, kto patri niekam, na toho sa palica najde - obavam sa, ze je to uplne jedno. Ale to je ina tema :)


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Myslel som organizovanu skupinu.
a my sme ehm akoze organizovani? :-D (nemohol som si odpustit) :-D

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Rytier

Založený: 29.10.2007
Príspevky: 352
Body: 5
Bydlisko: Kralovstvo hračiek

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vuel napísal:
4. skauting nie je len o sedeni pri ohnicku


Sorry ze narazam na stary prispevok ale spomenul som si ze sesternice do takych taborov chodili a vraveli ze si spievali pri ohnicku :D ... ale myslim ze su celkom normalne


Hore
 Profil  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vuel napísal:
je pravdou ze duchovna rada sa snazi presadit aj skautsky program so zameranim na nabozenstvo. a je pravdou ze aj zakladatel skautingu bol za nabozenstvo v skautingu. avsak musime zobrat do uvahy i to ze skauting bol zalozeny 100 rokov dozadu co znamena ze bola ina doba. vtedy sa predsa bralo nabozenstvo trochu inak. ale ako vravim, v skautingu nic nie je povinne. aj mna zo zaciatku zarazilo ako sa stavaju niektory skauti k nabozenstvu. myslim si vsak ze ak sa naucia v skautingu dodrziavat urcite pravidla (slusnost ale i statne zakony), pokusaju sa viac dodrziavat pravidla i v nabozenstve. fanatizmom by som to nenazval. je to nieco podobne ako ked si clovek kazdy den precita svoje e-maily ale aj tak nie je pocitacvy fanatik alebo zavislak...
to je argument jak toto..
samotne krestanstvo vzniklo 2000 rokov dozadu a stale su fanatici...
mozno u vas v trnave je to inak(ako na ostatnom slovensku) alebo skor kedze si aktivny skaut a je to pre teba cely zivot. (zvykne to tak byt) nedokazes mat dostatocne kriticky pohlad na to.

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.01.2008
Príspevky: 74
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
nedokazes mat dostatocne kriticky pohlad na to.


myslim si ze nie som skautom az tak dlho aby som bol natolko zatazeny na skauting. podla mojho nazoru vsak len netreba hadzat vsetkych skautov do jedneho vreca. ved si to len vezmite z ineho pohladu. nasi stary rodicia zvacsa tiez chodili cely zivot do kostola a nenazveme ich fanatikmi. vratim sa k betlehemskemu svetlu a prezradim vam jednu skutocnost. drviva vacsina tych ktory ho roznasaju nechodia do kostola a niektori z nich nemaju za sebou ani krst. takze ako tu uz bolo pisane vo vsetkych vacsich organizaciach sa vyskytuje urcity nabozensky podton a tomu sa nijako neda zabranit...

_________________
Mladý či starý, stále človek.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moja babka bola fanatik :)
a ano skoro kazda vacsia organizacia ma nab. podton.. len iba skauting ma nabozenstvo priamo v stanovach :)
Dokonca ak si zoberies onen zakon a slub..
-plnit si povinnosti voci bohu a vlasti
- Skaut je verný a oddaný. (a ked si precitas akekolvek vysvetlenie tohto bodu, docitas sa ze pod slovom verny sa "ukryva" verny Bohu)
etc..

dalej je celkom bezne ze vodcovia vyuzivaju bod zakona "Skaut je poslušný voči rodičom, predstaveným a vodcom." a zakazuju nizsie postavenym chodit vonku, do barov etc... :)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok
Obrázok
Najdite 5 rozdielov medzi hentym vpravo na prvom obrazku a hentym dole...
bude to iba nahoda?  :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
mozno u vas v trnave je to inak(ako na ostatnom slovensku) alebo skor kedze si aktivny skaut a je to pre teba cely zivot. (zvykne to tak byt) nedokazes mat dostatocne kriticky pohlad na to.


To je opat syndrom "Do vnutra sa nedostanes", co som spominal inde. Nik nemoze mat dostatocne kriticky pohlad na komunitu, v ktorej sa nachadza. Najma nie, ak si stoji za jej nazormi, lebo vie, ze je to prenho dobre. Vid priklad s rodinou - kazdy povazuje zvyky v svojej rodine za dobre, pozitivne, aj ked pri pohlade zvonku posobia divne.

Okrem toho vela ludi taketo veci neriesi, lebo nema dovod. Rad by som vedel, ci standardny skaut citi potrebu navonok protestovat proti betlehemskemu svetu a ci to vobec znevazi ostatne pozitiva, ktore mu to clenstvo v organizacii dava (priatelstva, zazitky a pod.).

To iste sa tyka pionierskych taborov - ked som sa bavil s nejakymi sesternicami, nezdalo sa mi, zeby ich indoktrinovali nejakou laskou k Sovietskemu zvazu v ramci troch tyzdnov leta 1984 na Sninskych rybnikoch  (mozno boli natolko brainwashnuti, ze si to nepamataju).

A to iste sa tyka ekologickych taborov - poznam par ludi (niektori z nich su dokonca krestania! O svaty Izidor, ochran nas od Zleho!) a rozhodne neposobia ako ekologicki fanatici, a toboz necitia kazdeho oblazovat citatmi z Pisma.

Dragonlord, kolko skautov poznas, a kolki z nich su uplni fanatici? A kolki z nich sa neprejavuju?

Baelara, bola tvoja babicka tiez nejaka znacne ovplyvnena skautizmom za prvej republiky? (Ak si dobre pamatam, skautizmus prisiel na Slovensko z Ciech a ti teda vo vseobecnosti maju pomerne kriticky postoj k nabozenstvu.)

Citácia:
"Skaut je poslušný voči rodičom, predstaveným a vodcom."

S tymito univerzalnymi pravidlami je stale problem, ze mozu posobit prilis zvazujuco a zastaralo a to v niektorych ludoch vzbudzuje odpor (prevazne preto, ze treba dodrziavat nejake pravidla.). Ked sa opytas praprarodicov, ako vyzeral skolsky poriadok v patdesiatych rokoch, uvidis tam ties veci, ako zakaz chodenia vonku po zotmeni (nas pan ucitel na zakladke s nostalgiou v srdci spominal, ako jeho ucitel postaval v noci pred kinom a znacil si ludi, ktori boli vonku) a pod. a pod. Je to relikt komunistickeho rezimu? Je to cirkevnicke? Nabozenske? Zvazujuce?

Zrejme by sa tam malo napisat "Pravidlo 0: Skaut nema pravidla".

Citácia:
..obrazok s nackom

To na tom obrazku s nackom je skautska uniforma, ktora ma dokazat, ze skauti su nackovia?


Citácia:
scoutov poznam osobne

vacsinou su to vymetenci

To iste mozem povedat o percentualnom podiele hracov Magicu, ktorych poznam ;-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef - v SNV poznam tak 150 skautov? asi 100 z nich fakt docela dost dobre.
Na slovensku co ti ja viem... okolo 300-400..
Fanatikov z nich je.. tak polovica, hlavne ti na vodcovskych miestach, ktori dokonca vyhadzuju zo skautingu ludi ktori sa otvorene postavia proti uznavanym pravidlam, lebo by mohli nakazit mladsich svojou ideologiou..
zakladatel skautingu v SNV je knaz
vodca v krompachoch je byvaly seminarista
vodca jednej onej  v popradskom okrese je knaz a pokracujeme a pokracujeme a pokracujeme :)

edit - k obrazku - je to joke :)
ale skauti pouzivaju strasne diktatorsky system a obdobne pravidla.. Takez k the third reich nemaju az tak daleko :)

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Naposledy upravil Dragonlord dňa Ne. 03. Feb 2008, 11:21, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dragonlord napísal:
Alef - v SNV poznam tak 150 skautov? asi 100 z nich fakt docela dost dobre.
Na slovensku co ti ja viem... okolo 300-400..
Fanatikov z nich je.. tak polovica, hlavne ti na vodcovskych miestach, ktori dokonca vyhadzuju zo skautingu ludi ktori sa otvorene postavia proti uznavanym pravidlam, lebo by mohli nakazit mladsich svojou ideologiou..
zakladatel skautingu v SNV je knaz
vodca v krompachoch je byvaly seminarista
vodca jednej onej  v popradskom okrese je knaz a pokracujeme a pokracujeme a pokracujeme :)


Ako konkretne sa prejavuje SNV fanatizmus? (Ano, ak je veducim knaz, tak asi tazko odola sireniu krestanstva, s tym suhlasim.) Co znamena nakazit mladsich svojou ideologiou?

Je to pravidlo na celom Slovensku?

Ake su tie diktatorske pravidla?

A este mimo tematiky: je nejaka hromadna organizacia mladeze na Slovensku, ktoru nemozno kritizovat?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Baelara, bola tvoja babicka tiez nejaka znacne ovplyvnena skautizmom za prvej republiky? (Ak si dobre pamatam, skautizmus prisiel na Slovensko z Ciech a ti teda vo vseobecnosti maju pomerne kriticky postoj k nabozenstvu.)


Ona na to spomina ako na vychadzky v lese s panom fararom (!), ktory bol mily pan, a ucil ich o rastlinkach.

Opakujem, ze skauting nepokladam za nic zle (prave naopak), ale ako v kazdej organizacii moze (nemusi) dochadzat k zneuzivaniu hierarchie na pretlacanie nejakych internych idealov (ci ideologii) - skauti pomahaju pri Dni narcisov, skauti organizuju beneficny koncert - a to su organizovane zalezitosti, pochybujem, ze bez centralizovaneho ovladania by sa to robilo - a kde je centralizacia, vzapati pride nejaky dark twist (pretoze v kazdej organizacii, dokonca vsade kde sa naraba s peniazmi sa nakoniec niekto sprofanuje). Ale to je moja osobna paranoja a odpor voci organizaciam akehokolvek druhu.

Opakujem, kazdy ma pravo robit (a pripadne byt zneuzivany), cokolvek (cimkolvek) co sa mu paci, a ak nema pocit, ze je zneuzivany, a ma pocit, ze to, co robi je super, nech si to robi.
Skauting moze a nemusi byt zla nadnarodna organizacia tlaciaca kaleraby do mysli slovenskych deti - ale nikto ma nepresvedci o tom, ze by mohla byt.


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:

Ako konkretne sa prejavuje SNV fanatizmus? (Ano, ak je veducim knaz, tak asi tazko odola sireniu krestanstva, s tym suhlasim.) Co znamena nakazit mladsich svojou ideologiou?

Je to pravidlo na celom Slovensku?

Ake su tie diktatorske pravidla?

A este mimo tematiky: je nejaka hromadna organizacia mladeze na Slovensku, ktoru nemozno kritizovat?

PM +

ideologiou.. ak niekto system prekukne a da najavo ze je to "fanaticke a vymyvanie mozgu"(dost "vulgarne napsiane ale nesce sam i to rozpisovat) etc.. tak ho exkomunikuju aby sa o tom vymyvani nedozvedeli deti..

na celom slovensku neviem ale na vychodno mslovensku by som povedal ze ano :)
ad ostatok.. skauti z BA si objednavaju drevo na tabory uz popilene na kusy... to je fakt zivot v prirode :D

o tych pravidlach tazko rozpisat.. to musis zazit :D

organizacia - nooo napr wargamingovy junior klub  :ikonka01:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.01.2008
Príspevky: 74
Body: 5
Bydlisko: Trnava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak k tym obrazkom by som povedal len jedno : skautska rovnosata bola vytvorena na zaklade vojenskej uniformy z pred 100 rokov. bola navrhnuta tak aby bola pohodlna, aby sa v nej dalo skryt a aby sa v nej dalo vystupovat aj v spolocnosti. preto ju vyuzivaju aj rozne ine organizacie vratane vojakov. co sa tyka toho ze niektory vodcovia su knazmi, vadi to ? ved aj oni museli byt skautami este pred tym ako sa stali knazmi. celkovo si nemyslim ze by bolo nabozenstvo zle nech je akekolvek. co z toho ze sa v skautingu siri nabozenstvo ? siri sa aj medzi ludmi v inych organizaciach. takze sa tomu neda vyhnut a akosi sa mi nezda ze by sa nabozenstvo malo pokladat za nieco zle. niekto veri v boha, iny veri na duchov a ten dalsi neveri nicomu. v dnesnej dobe v skautingu su prilezitosti k vacsej pozornosti k nabozenstvu ale skauting neprikazuje a ani nenavadza nikoho k viere. ked vznikal skauting tak tomu tak bolo ale dnes uz nie... co sa tyka pilenych tyci na stany tipi : mozes sa dnes tomu vyhnut. tyce musia byt z dreva a to ze skautin bojuju za zivotne prostredie neznamena ze ho nemozu vobec vyuzit. sice je pravdou ze sa pilia tyce avsak musime vziat v uvahu i to ze sa skautin ucastnia i roznych akcii na zlepsenie zivotneho prostredia. takze maju tyce ale  aj zasadia x mladych stromov o ktore sa aj staraju...

_________________
Mladý či starý, stále človek.


Naposledy upravil Vuel dňa Ne. 03. Feb 2008, 11:36, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 139 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun