HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 118 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia
Autor Správa

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nitrus
By si cudoval co je vsetko teoreticky mozne. Cervie diery, warp pohon, pocitace, ktore maju namiesto cipov cierne diery (boh nas chran v tej dobe pred Microsoftom). Okrem toho rychlost svetla je konecna hranica len pre hmotne telesa. Co sa tyka cestovania v case, viem o jednom pripade, ked nejaky nemecky vedci zrychlovali foton, nad rychlost svetla. Takto zrychleny foton vypustili cez kovovu trubku (tusim) a si predstav , ze ten foton vyletel s trupky skorej ako tam vobec vletel.
Co sa vsak tyka Star wars, tak napr. svetelny mec urcite nepatri do vedeckej fikcie. V podstate tak nemoze existovat. Neviem si predstavit tak silny svetelny luc, ktory by tavil kovy takou rychlostou. Nehovoriac , ze dva svetelne mece by mali cez seba prejst, mec by nemohol mat taky tvar, a mec tusim ani nemal zdroj energie. A podobne su na tom vacsina vynalezov v SW. Preto sa priklanam k nazoru, ze SW je fantasy.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1040
Body: 43
Bydlisko: Kosice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No svetelny mec zdroj mal, a nemuselo to byt koncetrovane svetlo (taky laser to ale dokaze), ale povedzme silove pole (Jj pekny nazov ja viem :))

_________________
Go for the beer Boo! GO FOR THE BEER!!!!
WAAAAAAGH!!!


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 14.09.2004
Príspevky: 59
Body: 5
Bydlisko: Wutai

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Shadow, keď bol u nás v PB Larp, tak sme sa jeden večer zakecali na tému SW a práve svetelné meče. Kvôli tým rôznym teóriam sa tam skoro pozabíjali, až kým sa nepovedalo :
"Čo blbnete, šak je to len vymyslené."
Myslím, že ten, kto chce SW vidieť ako sci-fi, bude ho vidieť ako sci-fi a kto ako fantasy, bude ho vidieť ako fantasy.

_________________
"I am known by the sky, the earth and the people, if you want me to defeat the evil, just call my name…the flower from Wutai..."


Hore
 Profil  

prekladateľ
Obrázok používateľa

Založený: 27.10.2004
Príspevky: 1558
Body: 10
Bydlisko: Pratscha on Wineroad
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A znovum sme pri teme či sci-fi je o možnej tecnike. NIE JE. Ak vám moja odpoveď nestačí tak si vo Fantázii prečítajte Vedecké prešlapy v Sciece-fiction. Bolo to už pár čísiel dozadu tak ak si nájde čas pripíšem sem tie, čo sa priamo týkali SW.

_________________
Personally, I like the university. They give us money and facilities, we don't have to produce anything! You've never been out of college! You don't know what it's like out there! I've *worked* in the private sector. They expect *results*.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Podla mna SW je viac fantasy ako sci-fi.
:ikonka49:


Hore
 Profil  

Švárny šuhaj
Obrázok používateľa

Založený: 08.09.2004
Príspevky: 1108
Body: 5
Bydlisko: zatiaľ mám
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
SW nie je nic ine ako rozpravka s prvkami, ktore by sme mohli pomenovat ako fantasy a sci-fi prvky. Ved si zoberte mate jasne stanovene dobre a zle postavy. K tomu pridate postavy, ktore kolisu medzi jing a jang(myslim napr. Vadera) a je tu cistokrvna rozpravka.
Sam Lucas povedal, ze SW je novodoba rozpravka, kde bojuje dobro so zlom. I ked pravda je ze suboj dobra so zlom sa vyskytuje takmer vsade, ci uz okato alebo sa tento suboj odohrava na pozadi a preto to vacsina divakov(citatelov atd)ani nezisti :)

_________________
Hokejžurnál.com


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie, Nie, Starwars je podla Lucasa scifi boj dobra zo zlom, taky ako byva aj v rozpravkach.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Star Wars není sci-fi :) nebo resp je to na pomezí - čili Fantasy se sci-fi prvky


akurat som sa nad tym zamyslal...je to podla mna futuristicke fantasy :P

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja by som to nazval sci-fan.....science fantasy......

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
science fantasy - pekny nazov

Iliathan napísal:
nitrus
By si cudoval co je vsetko teoreticky mozne. Cervie diery, warp pohon, pocitace, ktore maju namiesto cipov cierne diery (boh nas chran v tej dobe pred Microsoftom). Okrem toho rychlost svetla je konecna hranica len pre hmotne telesa. Co sa tyka cestovania v case, viem o jednom pripade, ked nejaky nemecky vedci zrychlovali foton, nad rychlost svetla. Takto zrychleny foton vypustili cez kovovu trubku (tusim) a si predstav , ze ten foton vyletel s trupky skorej ako tam vobec vletel.
Co sa vsak tyka Star wars, tak napr. svetelny mec urcite nepatri do vedeckej fikcie. V podstate tak nemoze existovat. Neviem si predstavit tak silny svetelny luc, ktory by tavil kovy takou rychlostou. Nehovoriac , ze dva svetelne mece by mali cez seba prejst, mec by nemohol mat taky tvar, a mec tusim ani nemal zdroj energie. A podobne su na tom vacsina vynalezov v SW. Preto sa priklanam k nazoru, ze SW je fantasy.


Najlepsi post aky som na fore nasiel. Ale par veci mi nesedi : To ze sa da zrychlit foton som nepocul nic, a uz vobec nie ze foton iduci rychlostou svetla sa da zrychlovat.
A svetelne mece, co som cital nekde na sw strankach boli vlastne neco ako lasere a farbu mali podla krystalu, co v nich bol. Mace Windu mal ze vraj electric ligtsaber, ale ten nevim ci bol speci az na tu farbu.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Novinari autorom StarTreku: ,,Ako vlastne funguje ten vas transport?"
Autori: ,,Dakujeme za opytanie, dobre."

Asi pred styrmi rokmi bola nejaka sprava, ze preletel tusim elektron nadsvetelnou rychlostou, ale nam ubohym maturantom bolo vysvetlene, ze to dosiahli nejakymi strasnymi trikmi v lome svetla (podrobnosti sa nepamatam, fyzici, neubite ma!)


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Asi pred styrmi rokmi bola nejaka sprava, ze preletel tusim elektron nadsvetelnou rychlostou, ale nam ubohym maturantom bolo vysvetlene, ze to dosiahli nejakymi strasnymi trikmi v lome svetla (podrobnosti sa nepamatam, fyzici, neubite ma!)

Skoda ze nevies podrobnosti, asi zacnem odoberat casopis Science. :)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pardon za OT,,ale v jednom starsom leveli bol geniaaalny clanok o tom,ako sa daju vyuzivat cierne diery ako harddisky :twisted:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 24.12.2004
Príspevky: 441
Body: 5
Bydlisko: Kováčová

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som zas pocul o diskoch z virusu ebola......nexcel by som sediet pri kompe keby mi buchol disk :twisted: :lol:

inak jedna vec (akurat dnes ma to napadlo) je na mecox v SW dost prinajmensom nelogicke. Ako to ze ten luc siaha len do urcitej vzdialenosti a nema nic co by mu branilo pokracovat dalej. proste len tak skonci......ved to ako keby ste zapli lampu a v hornej polke izby mate svetlo a v dolnej tmu.....toto mi neda spavat :P

_________________
SAD ponuka zajazdovu dopravu pre zahranicie, tuzemsko, za poznanim, za oddychom.


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To s tym lucom by teoreticky mohlo byt ako s magnetickym polom,proste dalej nejde,lebo nato nema silu,skor je zaujmave,ze nejde dosirky.A najviac ma stve,ze nikto nepouziva rotacny gulomet proti jediom,kedze odrazaju laser. :twisted: Potom nex sa ukazu maxri. :)

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 118 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun